Section08, 09 - artykułowa

Brazylia 2014: błysk Hummelsa! Niemcy w półfinale [RELACJA]

Artur Jaryczewski 04.07.2014
Mats Hummels - zdobywca gola dla reprezentacji Niemiec w meczu z Francją
Mats Hummels - zdobywca gola dla reprezentacji Niemiec w meczu z Francją , foto: PAP/EPA/OLIVER WEIKEN

Reprezentacja Niemiec po raz czwarty z rzędu awansowała do półfinału mundialu. Francuzi, choć odpadli w ćwierćfinale, zanotowali dużo lepszy występ niż cztery lata temu w RPA.

Relacja na żywo:

90+4 min. - KONIEC MECZU! NIEMCY W PÓŁFINALE!

90+3 min. - Ależ okazję miał Benzema ! Strzał Francuza z trudem obronił Neuer!

90 min. - Francuzi jakby bez sił. "Trójkolorowi" nie potrafią przedostać się pod bramkę Neuera. Niemcy spokojnie kontrolują przebieg gry.

87 min. - Znowu Schuerrle ! Niemiec dostał w polu karnym znakomite podanie od Thomasa Muellera, ale nie potrafił pokonać Llorisa.

82 min. - "Piłkę meczową" miał wprowadzony w drugiej połowie Andre Schuerrle . Niemiec trafił jednak w nogę bramkarza

76 min. - Francuzi stawiają wszystko na jedną kartę! Trwa szturm na bramkę Neuera! Najpierw Benzema został zablokowany przez niemieckich obrońców, a chwilę później strzał Matuidiego świetnie obronił bramkarz Bayernu Monachium.

71 min. - Antoine Griezmann uderzył z dystansu obok bramki Niemców.

65 min . - Francuscy kibice ciągle wierzą w awans swoich piłkarzy, ale do końca meczu już tylko 25 minut.

57 min. - "Trójkolorowi" znów w akcji! Mathieu Valbuena mógł stanąć oko w oko z Nuerem. Francuz nie zdołał jednak opanować piłki w polu karnym.

54 min. - Groźny kontratak podopiecznych Joachima Loewa! Schweinsteiger wyłożył piłkę Kroosowi , ale strzał pomocnika reprezentacji Niemiec przeleciał obok słupka bramki strzeżonej przez Llorisa.

51 min. - Matuidi ! Francuz z łatwością przedostał się w pole karne Niemców, ale w decydującym momencie zbyt daleko wypuścił sobie piłkę.

48 min. - Francuzi ostro ruszyli do ataku, ale jak na razie nie potrafią poradzić sobie z obrońcami reprezentacji Niemiec.

46 min. - Zaczynamy drugą połowę meczu!

45+1 min. - Koniec pierwszej połowy! Francja - Niemcy 0:1!

44 min. - Ładna indywidualna akcja Benzemy. Francuz wbiegł w pole karne, minął dwóch rywali, ale jego strzał pewnie obronił Neuer.

38 min. - "Trójkolorowi" w ataku pozycyjnym. Niemcy nastawili się na grę z kontry.

34 min. - Świetna okazja Francuzów! Strzał Valbueny z kilku metrów z trudem obronił Neuer. Dobitka Benzemy została zablokowana przez jednego z niemieckich obrońców.

30 min. - Kolejny rzut wolny dla Niemców. Tym razem jednak Francuzi dokładnie pilnowali swoich rywali.

24 min. - Pierwsza kontrowersyjna sytuacja! W polu karnym przewrócił się Klose , Niemcy domagali się "jedenastki", ale sędzia nakazał grać dalej.

19 min. - Indywidualna akcja Pogby . Francuz minął kilku rywali, ale jego podanie do Griezmanna przeciął Philipp Lahm .

17 min. - Francuzi rzucili się do ataku, ale jak na razie "Trójkolorowi" nie potrafią dojść pod bramkę Neuera.

15 min. - Marco Reus , który nie pojechał na mundial z powodu kontuzji, na bieżąco śledzi poczynania swoich kolegów.

13 min. - GOOOOOOLLLLLLLL!!! Niemcy na prowadzeniu! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Toniego Kroosa, Raphael Varane nie upilnował Matsa Hummelsa, który głową umieścił piłkę w siatce!

9 min. - Spotkanie się wyrównało. Teraz częściej przy piłce Francuzi.

7 min. - Pierwsza groźna akcja "Trójkolorowych". W polu karnym piłkę dostał Karim Benzema . Piłka po strzale napastnika Realu Madryt minimalnie minęła słupek bramki strzeżonej przez Manuela Neuera.

3 min. - Niemcy od początku przejęli inicjatywę. Pierwszy strzał Toniego Kroosa został zablokowany jednak przez francuskich obrońców.

1 min. - Zaczynamy spotkanie Francja - Niemcy!

17.56 - Piłkarze już na murawie. Za chwilę początek spotkania o półfinał mundialu.

17.52 - W ostatnich dniach nie wszyscy piłkarze reprezentacji Niemiec byli do dyspozycji trenera Joachima Loewa. Aż siedmiu miało objawy grypy. - Nie wszyscy są w pełni zdrowi, ale wszyscy nadają się do gry - mówił przed meczem z Francją Loew.

SNTV/x-news

17.45 - Kibice już na trybunach. Do meczu pozostało 15 minut!

17.40 - Mecz Francja - Niemcy odbędzie się w Rio de Janeiro na słynnej Maracanie. Tutaj więcej informacji o tym obiekcie >>>

17.38 - I kolejne zestawienie. Tym razem porównanie Karima Benzemy i Mesuta Oezila .

17.28 - Na Twitterze pojawiło się bardzo ciekawe zestawienie odnoszące się do meczu Francja - Niemcy:

17.17 - Sędzią spotkania będzie Nestor Pitana z Argentyny.

17.10 - Znamy już składy:

Francja: 1-Hugo Lloris - 2-Mathieu Debuchy, 4-Raphael Varane, 5-Mamadou Sakho, 3-Patrice Evra - 8-Mathieu Valbuena, 6-Yohan Cabaye, 14-Blaise Matuidi, 19-Paul Pogba - 10-Karim Benzema, 11-Antoine Griezmann.

Niemcy: 1-Manuel Neuer - 20-Jerome Boateng, 5-Mats Hummels, 4-Benedikt Hoewedes - 6-Sami Khedira, 7-Bastian Schweinsteiger, 16-Philipp Lahm, 18-Toni Kroos, 8-Mesut Oezil - 13-Thomas Mueller, 11-Miroslav Klose.

17.00 - Zaczynamy relację na żywo z meczu Francja - Niemcy.